Co wyróżnia żwirek Animalife na tle innych producentów?

Nasza idea w pełni funkcjonalnego żwirku została opatentowana. Jako jedyni wytwarzamy żwirek z łusek owsa oraz kwiatów lawendy oraz biowęgla. Jako nieliczni produkujemy w Polsce i korzystamy z lokalnych dostawców składników.

Co to znaczy, że produkty Animalife są ekologiczne?

Używamy wyłącznie składników, które powstają w naturalny sposób i nie wymagają uciążliwego przetworzenia. Używamy również opakowań pochodzących z recyklingu. Wszystkie nasze produkty wraz z opakowaniem są biodegradowalne i kompostowalne.

Dlaczego owies i lawenda?

Owies zawiera unikatowe właściwości kojące dla skóry wrażliwej, alergicznej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Wykorzystuje się go także w leczeniu schorzeń takich jak: AZS, świąd, łuszczyca, trądzik pospolity i różowaty czy oparzenia. Preparaty z wyciągiem z owsa, dzięki zawartości związków polifenolowych wykazują silne działanie przeciwutleniające, chroniące przed wolnymi rodnikami. Występowanie w owsie β-glukanów oraz skrobi zwiększa barierę ochronną warstwy rogowej naskórka, przez co chronią przed nadmierną utratą wody. β-glukan bardzo dobrze nawilża skórę, ponieważ wykazuje duże podobieństwo strukturalne do kwasu hialuronowego. Lawenda posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe i regenerujące. Używana jest w leczeniu owrzodzeń, ran, łuszczycy oraz przy stanach zapalnych czy oparzeniach posłonecznych. Ponadto posiada właściwości przeciwgrzybicze co wydłuża czas używania żwirku.

Dlaczego biowęgiel?

Biowęgiel znany również jako węgiel aktywny/ aktywowany jest wszechstronnym materiałem o niesamowitych właściwościach i zastosowaniach.

Począwszy od ochrony naszego zdrowia poprzez usuwanie toksyn po poprawę jakości naszej wody i powietrza ten niezwykły materiał zyskał swoje miejsce w różnych zastosowaniach. Jego zaskakujące działanie w wybielaniu zębów, pielęgnacji skóry czy  eliminacji nieprzyjemnych zapachów powoduje, że produkty, których składnikiem jest biowęgiel znacząco poprawiają nasze życie codzienne.

Czym są probiotyki i czy ma to poparcie naukowe?

Bakterie kwasu mlekowego (Lactic Acid Bacteria – LAB) Można je odnaleźć w mleku i jego pochodnych, ale również w produktach roślinnych. Dzięki fermentacji mlekowej, za którą są odpowiedzialne, wytwarzają kwas mlekowy, co powoduje obniżenie pH, a więc m.in. utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Owa równowaga to ważny czynnik w zapobieganiu rozwoju patogenów, czyli szkodliwych mikroorganizmów. Co więcej LAB unieszkodliwiają toksyny wytwarzane przez niepożądane drobnoustroje oraz – poprzez konkurowanie – pozbawiają patogeny pożywienia.

Jaka jest wydajność żwirku?

W zależności od rozmiaru kuwety ok 7 litrów żwirku wystarcza na 2 tygodnie używania z zachowaniem higieny.

Czy bezproblemowo można utylizować żwirek w toalecie?

Tak. W małych ilościach. Doskonale rozpada się na mikro frakcje w kontakcie z bieżącą wodą (spłukiwanie).

Jak wygląda kwestia zbrylania?

Naturalne białka obecne w owsie wiążą odchody zwierząt formując bryłkę.

Jak wygląda kwestia pylenia?

Żwirek Animalife jest całkowicie pozbawiony pyłów.

Czy żwirek ma rozmiary do peletu?

Nie. Jest mniejszy – pojedyncza granulka posiada średnicę 3 mm i długość 3-6 mm.

Czy można stosować dla małych kociąt?

Z naszych doświadczeń wynika, że doskonale się sprawdza.

Gdzie stacjonarnie można kupić żwirek Animalife?

Aktualnie żwirek można kupić w dwóch sklepach stacjonarnych:
Bricomarché, Stefana Batorego 81A, 65-735 Zielona Góra
Bricomarché, Południowa 5, 66-100 Sulechów
Dla osób, które mieszkają w Świebodzinie i okolicach oferujemy darmową dostawę lub odbiór osobisty po kontakcie mailowym: [email protected]