Co wyróżnia żwirek Animalife na tle innych producentów?
Nasza idea w pełni funkcjonalnego żwirku została opatentowana. Jako jedyni wytwarzamy żwirek z łusek owsa oraz kwiatów lawendy. Jako nieliczni produkujemy w Polsce i korzystamy z lokalnych dostawców składników.
Co to znaczy, że produkty Animalife są ekologiczne?
Używamy wyłącznie składników, które powstają w naturalny sposób i nie wymagają uciążliwego przetworzenia. Używamy również opakowań pochodzących z recyklingu. Wszystkie nasze produkty wraz z opakowaniem są biodegradowalne i kompostowalne.
Dlaczego owies i lawenda?
Owies zawiera unikatowe właściwości kojące dla skóry wrażliwej, alergicznej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Wykorzystuje się go także w leczeniu schorzeń takich jak: AZS, świąd, łuszczyca, trądzik pospolity i różowaty czy oparzenia. Preparaty z wyciągiem z owsa, dzięki zawartości związków polifenolowych wykazują silne działanie przeciwutleniające, chroniące przed wolnymi rodnikami. Występowanie w owsie β-glukanów oraz skrobi zwiększa barierę ochronną warstwy rogowej naskórka, przez co chronią przed nadmierną utratą wody. β-glukan bardzo dobrze nawilża skórę, ponieważ wykazuje duże podobieństwo strukturalne do kwasu hialuronowego. Lawenda posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe i regenerujące. Używana jest w leczeniu owrzodzeń, ran, łuszczycy oraz przy stanach zapalnych czy oparzeniach posłonecznych. Ponadto posiada właściwości przeciwgrzybicze co wydłuża czas używania żwirku.
Czym są probiotyki i czy ma to poparcie naukowe?
Bakterie kwasu mlekowego (Lactic Acid Bacteria – LAB) Można je odnaleźć w mleku i jego pochodnych, ale również w produktach roślinnych. Dzięki fermentacji mlekowej, za którą są odpowiedzialne, wytwarzają kwas mlekowy, co powoduje obniżenie pH, a więc m.in. utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Owa równowaga to ważny czynnik w zapobieganiu rozwoju patogenów, czyli szkodliwych mikroorganizmów. Co więcej LAB unieszkodliwiają toksyny wytwarzane przez niepożądane drobnoustroje oraz – poprzez konkurowanie – pozbawiają patogeny pożywienia.
Jaka jest wydajność żwirku?
W zależności od rozmiaru kuwety ok 7 litrów żwirku wystarcza na 2 tygodnie używania z zachowaniem higieny.
Czy bezproblemowo można utylizować żwirek w toalecie?
Tak. W małych ilościach. Doskonale rozpada się na mikro frakcje w kontakcie z bieżącą wodą (spłukiwanie).
Jak wygląda kwestia zbrylania?
Naturalne białka obecne w owsie wiążą odchody zwierząt formując bryłkę.
Jak wygląda kwestia pylenia?
Żwirek Animalife jest całkowicie pozbawiony pyłów.
Czy żwirek ma rozmiary do peletu?
Nie. Jest mniejszy – pojedyncza granulka posiada średnicę 4,5 mm i długość 3-6 mm.
Czy można stosować dla małych kociąt?
Z naszych doświadczeń wynika, że doskonale się sprawdza.